Sysmex Turkey
Menu
  • Haemostasis diagnostics 
powered by Sysmex
    Haemostasis diagnostics
    powered by Sysmex

Koagülasyon

Hemostaz, vücudun kan dolaşımını sürdürmek için kullandığı fizyolojik yöntemdir. Kan damarı, en küçük kan hücreleri (trombositler) ve plazmadaki belirli proteinler arasındaki karmaşık eylemler dizisi, bir kan damarı zarar gördüğünde kanamayı durdurur.

Bu süreçte rol oynayan mekanizmaların kanamayı durdurma ve damarda bir tıkanıklığa neden olma arasında uygun bir denge sağlamak için bir düzenleyici sisteme ihtiyacı vardır.

Hemostaz sisteminde dengesizlik olan kişilerin kanama riski (hemofili) veya istenmeyen pıhtı oluşumu (tromboz) nedeniyle kan damarlarının tıkanma riski daha yüksektir.

Analizörlerimiz ve diğer hizmetlerimiz sayesinde Sysmex, doktorların hemostatik bozuklukları olan hastaları teşhis etmelerine veya hastaları kanama veya trombozdan korumak için tedavi etmelerine yardımcı olma konusunda kayda değer deneyime sahiptir. Temel testlerden yüksek uzmanlık gerektiren testlere kadar uzanan analizör portföyümüz her türden laboratuvarın ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir.

Koagülasyon karmaşık bir süreçtir

Kan damarı duvarları zarar gördüğünde, kan damarları kan akışını yavaşlatmak için daralır. Damarın iç duvarındaki (endoltelyum) zarar görmüş hücreler, trombositlerin aktivasyonu ve pıhtılaşma mekanizması dâhil bir dizi süreci tetikler. Aktifleşen trombositler kanamayı durdurmak için birbirine yapışır (adhezyon) ve damar duvarındaki ilk hemostatik tıkama elemanının oluşmasına neden olan kompleksleri oluşturur (agregasyon). Aktifleşen trombositler ayrıca pıhtılaşma süreci için yüzeyi de oluşturur.

Pıhtılaşma (koagülasyon), çok sayıda diğer pıhtılaşma faktörünün devreye girmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkan bir fibrin ağının oluşmasıyla gerçekleşir. Fibrin ağı ve hemostatik tıkama unsurları kanamayı durdurmak için sağlam bir çözüm oluşturur ve vücuda kan damarını onarma fırsatı verir.

Coagulation product list

See all coagulation products at a glance

Coagulation products

Size nasıl yardımcı olabiliriz

Sizin için buradayız !

Sorularınız ve bildirimleriniz için
Medya Merkezi'mizden yararlanın
Tümü
  • Tümü
  • Belgeler
  • Podcast'ler
  • Görüntüler
  • Videolar
Çalışmalarımıza Göz atın https://www.sysmex.com.tr/media-centre.html
Çalışmalarımıza Göz atın https://www.sysmex.com.tr/media-centre.html
Bilginizi Güçlendirin https://www.sysmex.com.tr/akademi/kuetuephane/egitim-makaleleri-seed.html
Smir kütüphanemize göz atın https://www.sysmex.com.tr/n/akademi/kuetuephane/goeruentueler.html
Konseptimiz hakkında daha fazlasını öğrenin https://www.sysmex.com.tr/sirket/sysmex-kimdir/silent-design.html
Sysmex XN – TAILORING YOUR HAEMATOLOGY XN tasarımını görün https://www.sysmex.com.tr/media-centre/xn-hematoloji-ihtiyaclariniza-uyum-saglar-12251.html
Hayatı Sev ve Bağış Yap https://www.sysmex.com.tr/media-centre/sysmex-against-cancer-21838.html