Sysmex Turkey
Menu

Uygun hastalarda ameliyatın azaltılması sizin ve hastalarınız için faydalıdır

Avrupa'da, her yıl 600.000'den fazla erkeğe ürolojik malignite teşhisi konulmaktadır1 ve en sık görüleni prostat kanseridir. Erken bulunursa, bu kanser türleri yüksek oranda tedavi edilebilir ve bazı durumlarda tek başına cerrahi tedavi olabilir.2-3 Yine de standart prosedür genellikle cerrahi sonrası ciddi morbiditeye yol açabilen genişletilmiş lenfadenektomiyi içerir. Daha az invaziv bir alternatif olan sentinel lenf nodu biyopsisi yaklaşımı, şu anda çok umut verici sonuçları olan birkaç denemede değerlendirilmektedir.4-6

Sysmex, yenilikçi bir çözümle sağlık hizmetlerinin ilerlemesini desteklemektedir.

  • Sentinel lenf nodu biyopsisi konsepti sayesinde hastalarınız gereksiz lenfadenektomilerden ve buna bağlı morbiditelerden kaçınabilir.
  • Sentimag®/Magtrace® sistemi onları manyetik olarak algıladığı için artık sentinel lenf nodlarını saptamak için radyoaktif işaretlere ihtiyacınız yok.

Literature

  1. Ferlay J et al. (2013): Cancer incidence and mortality patterns in Europe: estimates for 40 countries in 2012. Eur J Cancer. 49(6):1374-403.
  2. Bekelman JE et al. (2018): Clinically Localized Prostate Cancer: ASCO Clinical Practice Guideline Endorsement of an American Urological Association/American Society for Radiation Oncology/Society of Urologic Oncology Guideline. J Clin Oncol.:JCO1800606.
  3. Mottet N et al. (2017): EAU-ESTRO-SIOG Guidelines on Prostate Cancer. Part 1: Screening, Diagnosis, and Local Treatment with Curative Intent. Eur Urol. 71(4):618-629.
  4. van der Poel HG et al. (2017): Sentinel Node Prostate Cancer Consensus Panel Group members. Sentinel node biopsy for prostate cancer: report from a consensus panel meeting. BJU Int. 120(2):204-211.
  5. van der Poel HG et al. (2017): Sentinel node biopsy and lymphatic mapping in penile and prostate cancer. Urologe A. 56(1):13-17.
  6. Wit EMK et al. (2017): Sentinel Node Procedure in Prostate Cancer: A Systematic Review to Assess Diagnostic Accuracy. Eur Urol. 71(4):596-605.

Çözümlerimiz

Prostat Kanserinde OSNA

Prostat Kanserinde OSNA

Prostat kanserinde nodal evrelemenin yeni bir boyutunu keşfetmek için OSNA'yı seçin

Detayları
Copyright © Sysmex Europe SE. All rights reserved.
Bilgi

Ziyaretçilerimize bu internet sitesinin sadece sağlık uzmanları (*) için olduğunu bildirmek isteriz.
Lütfen bir sağlık uzmanı olduğunuzu teyit edin (*)

(*)Sağlık meslek mensubu, tıp, diş hekimliği gibi sağlık alanlarında eğitim almış ve yetkilendirilmiş kişiler ile bu alanda çalışan diğer meslek mensuplarını kapsar.

Bize müsaade.

Bu site yalnızca 'Profesyoneller' içindir. Bu sayfayı görüntüleme yetkiniz yok.