Sysmex Turkey
Menu

XN-L Klinik Değerleri

XN-L tam kan sayımı veya CBC

CBC parametreleri DC tespit yöntemi (RBC/PLT), SLS yöntemi (HGB) ve akış sitometrisi (WBC) kullanılarak elde edilir. CBC gerçekleştirilirken, XN-L'de doğru WBC sayımlarının güvenilir şekilde belirlenmesini sağlayan bir teknoloji kullanılır ve bu teknoloji debris veya lipid gibi hücre dışı partiküller ve lizise dirençli RBC'den kaynaklanan etkileşimleri etkili biçimde önler. Eritrosit sayımına ek olarak, XN-L CBC mikrosit ve makrosit oranı hakkında bilgi sağlar.

XN-L lökosit diferansiyeli veya XN-DIFF

IG dâhil tüm diferansiyel WBC parametreleri floresans akış sitometrisi kullanılarak elde edilir. DIFF ölçümü, her alt popülasyon için özel bir biçim tanıma analizi ve sayım için esnek geçitleme özellikleriyle mükemmel bir işaretleme hassasiyeti ve sayım kabiliyeti sağlar. Yapılan her diferansiyel analizde immatür granülosit (IG) sayımı gibi klinik olarak gerekli parametrelerden oluşan daha geniş bir yelpaze sunar. XN-DIFF'in hassasiyeti enflamasyon veya enfeksiyonların tespitinde özellikle faydalıdır. Ayrıca tedavileri izlemenize de yardımcı olur – yüksek lökosit sayımlarının düşmesi tedavilerin etkisini gösterdiğini işaret edebilir.

XN-L retikülositler veya RET

Opsiyonel ‘RET’ APP otomatik retikülosit sayım olanağı sunar. Patentli floresans akış sitometrisi metodolojimizin kullanıldığı retikülosit sayımı, dünya genelinde doğruluk oranıyla bilinmektedir. Aslında, 2006 yılından beri Tour de France gibi üst düzey etkinliklerde doping kontrolü için kullanılmaktadır.

RET APP kullanarak, retikülosit parametrelerinin kombine bilgilerini –hem nitelik hem de nicelik ile ilgili– analiz edebilir ve böylece resmin tamamını sunabilirsiniz. Ayrıca demir ve/veya eritropoietin tedavisi sırasında da önemli ölçüde daha hızlı kontrol elde edersiniz. Ve en önemlisi, hastaların iyileşme olasılığı daha yüksektir.  Yalnızca retikülosit sayımının yanı sıra, XN-L Serisi RET uygulaması olgunluk aşamaları ve dolayısıyla eritropoietik aktivitesini yansıtan retikülosit oranlarını (IRF, LFR, MFR, HFR) sağlar ve demir eksikliği ve anemi hastalarının yönetiminde yardım sağlayan gelişmiş bir klinik parametre olan retikülosit hemoglobinizasyon derecesini (RET-He) bildirerek yeni oluşan eritrositlerin kalitesi hakkında ek bilgi verir.

Ayrıca, RET hipokromik ve hiperkromik eritrositler ve fragmente eritrositler hakkında bilgi verir. Retikülosit üretim indeksini (RPI) otomatik olarak hesaplar. Tutarlı sonuç kalitesi için, PLT-O parametresi yaygın etkileşimler olduğunda bile doğru trombosit sayımları sağlar. Manuel sayıma gerek yoktur.

XN-L vücut sıvıları veya XN-BF

XN-L Serisi analizörler bu sınıftaki analizörlerde benzeri olmayan şekilde kan örnekleri dışında örneklerin analizinde de kullanılabilir. Opsiyonel ‘XN-BF’ APP vücut sıvılarını otomatik olarak ve doğrudan tüpten ölçmenize izin verir. Örneği özel olarak hazırlamanız gerekmez ve sonuçlar enflamasyonların olası sebebi hakkında kıymetli bilgileri hızlıca sunar.

Beyin-omurilik sıvısı (BOS), sinoviyal ve seröz (örn. plevral, SAPD veya assit) sıvılarının analizine ait bir opsiyon olarak otomatik vücut sıvısı modunu seçebilirsiniz. Vücut sıvılarını analiz eden herkes sürecin hassasiyetini bilir. Cihazlarımızda tüm kritik noktalar dikkate alınmıştır.
Örnekler ön işlemden geçirilmeden, otomatik olarak etkinleşen özel bir sayım işlemi kesin bir total çekirdekli hücre sayımının (TNC) yapılmasını sağlar. Bu işlem, BOS örneğinde olduğu gibi en düşük sayım aralıklarında bile işlevini yerine getirir. Doğruluğu daha da artırmak ve daha üstün tedavilerin sunulmasına yardımcı olmak için, XN-L Serisi standart sayım bölmesine kıyasla üç kat daha yüksek bir sayım hacmine sahiptir. BOS'un hızlıca ölçülmesi, lökosit sayımından (WBC-BF) ve polimorfonükleer ve mononükleer hücrelerin ayrımından hareketle bakteriyel menenjiti hızlıca gösterebilir.

Üretkenlik Değerleri

Profesyonel Hizmetler

Peer-reviewed literature list

Ürün listemize göz atın

Bilimsel terimlerin alfabetik listesi

Sözlüğümüze göz atın
Medya Merkezi'mizden yararlanın
Tümü
  • Tümü
  • Belgeler
  • Podcast'ler
  • Görüntüler
  • Videolar
Çalışmalarımıza Göz atın https://www.sysmex.com.tr/media-centre.html
Çalışmalarımıza Göz atın https://www.sysmex.com.tr/media-centre.html
Bilginizi Güçlendirin https://www.sysmex.com.tr/akademi/kuetuephane/egitim-makaleleri-seed.html
Smir kütüphanemize göz atın https://www.sysmex.com.tr/akademi/kuetuephane/goeruentueler.html
Konseptimiz hakkında daha fazlasını öğrenin https://www.sysmex.com.tr/sirket/sysmex-kimdir/silent-design.html
Sysmex XN – TAILORING YOUR HAEMATOLOGY XN tasarımını görün https://www.sysmex.com.tr/media-centre/xn-hematoloji-ihtiyaclariniza-uyum-saglar-12251.html
Hayatı Sev ve Bağış Yap https://www.sysmex.com.tr/media-centre/sysmex-against-cancer-21838.html