Hasta Portalı

Sysmex, sağlık ile ilgili birçok alanda faaliyet göstermektedir. Sağlık uzmanlarına yönelik bilgilerin yanı sıra bizim uzmanlık alanlarımızda kendilerine yardımcı olacak bilgiler arayan kişilere uygulamalı bilgiler sunuyoruz.

Şu anda göğüs kanseri ile ilgili yol gösterici ve gerekli bilgiler veriyoruz (Almanca olarak). http://www.breast-cancer-diagnosis.co.uk/ adresini ziyaret etmenizden memnuniyet duyarız.

Güvenilir analiz için solüsyonlar

Sysmex dünya çapındaki laboratuvar ve hastanelerde bir kalite sembolü olarak bilinir. Neumünster’de bulunan fabrikamız reaktifleri üretir ve global ağımıza tanı cihazlarımızın çalışması için gerekli olan solüsyonları sağlar. Reaktifler, kan örneklerinin seyreltilmesini ve / veya işlenmesini sağlayan sulu solüsyonlar olup sadece Sysmex analizörlerinde kullanılırlar.

Arıtılmış şebeke suyu, normal tuz ve diğer katkı maddelerinden üretilen Sysmex reaktifleri çok ayrıntılı biçimde tanımlanmış tariflere göre hazırlanmaktadır. Dolum, paketleme ve sevkiyat işlemleri de Neumünster'de gerçekleştirilmektedir. Tesisimizde yaklaşık 25 kişi çalışmaktadır.

Neumünster - Reaktif üretimi hakkında daha fazla bilgi

Üretim

Doğru reaktif karışımı ve CIP (yerinde temizleme) programı ekipmanın mükemmel durumda muhafaza edilmesini sağlar.

Paketleme istasyonu

Teslimat programlarına uygun hareket edebilmemiz için malları paketlemek ve etiketlemek amacıyla tam otomatik bir sistem kullanılır.

Tank odası

Çeşitli reaktif bileşenleri on adet paslanmaz çelik tankta muhafaza edilir. Ham maddeler tartılır, doğrudan sisteme beslenir ve otomatik olarak karıştırılır.

Kalite kontrolü ve felsefesi

Toplam Kalite Yönetimi ve Çevre Yönetim sistemi Sysmex Neumünster’in felsefesinin temelinde yer almaktadır. Tesis ISO 13485 ve ISO 14001 sertifikalarına sahiptir.

Reaktif üretimi ve çevre

Şirket felsefemiz - Sysmex Way - çalışma tarzımızı belirlemede önemli bir role sahiptir ve yaptığımız her işte kendini gösterir. Tutarlı olmak ürünlerimizi üretirken ve çevre ile etkileşim kurarken etrafımızı da dikkate almamız anlamına gelir. Doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde kullanılmasıdır. Kirlilik ve atıkların azaltılmasıdır. Ve reaktiflerimiz de buna dâhildir.

Reaktif üretimi esnasında su ve diğer kimyasal maddelerin kullanıldığı gerçeğinden kaçılamaz. Bu işin doğasında vardır. Biz de bunları sorumlulukla ürettiğimizden emin olmayı kendimize iş edindik.

Üretim tesisimiz kuzey Almanya’da su sıkıntısı olmayan bir bölgede yer almaktadır. Ve 1999 yılından bu yana in-vitro tanı reaktiflerimizi, onaylı bir çevre yönetim sistemi olan ISO 14001'e uygun olarak üretmekteyiz. Yani reaktif üretimimizin çevre üzerindeki etkilerini düzenli olarak izlemekteyiz. Ayrıca 1996 yılından itibaren ISO 9001, 2010 yılından itibaren ISO 13485 sertifikalarına sahibiz ve 2011 yılından itibaren FDA onayı almış bulunuyoruz.

Tesisimizin yıllar içindeki olumlu çevre performansı, kendimize daha zorlu çevresel hedefler koymamız için bizi cesaretlendirmektedir. Sysmex ekipmanları ile Sysmex reaktiflerini kullanıyor olmanız çevresel çabalarımızı desteklediğinizi göstermektedir. Ve reaktiflerinizin sorumlulukla üretildiğini bilmek size huzur verebilir.

Su tasarrufu

IVD analizörlerimiz en yüksek kaliteye sahiptirler ancak sadece aynı derecede iyi olan reaktifler kullanıldığı takdirde düzgün bir şekilde çalışabilirler. Hematoloji reaktifleri üretmek için yüksek derece saflaştırılmış suya ihtiyaç vardır. Bu saflaştırma, reaktiflerin uzun raf ömrüne sahip olmalarını ve düşük arka plan sayımları ve üretim partileri arasındaki yüksek düzeyli tutarlılık nedeniyle analiz cihazlarının en iyi şekilde çalışmalarını sağlar.

Saflaştırma işlemi konsantre sudan oluşan 'atıklar' da ortaya çıkartır. Konvansiyonel sistemlerin verimi %65’tir - yani üretilen her 100 litre suyun 35 litresi israf edilmektedir. 2008 yılında, en yeni teknolojilere yatırım yaparak verimimizi % 82’ye çıkarttık. Bu özel ters ozmos sistemi atık sudan saf su üretmekte olup, fabrikanın yıllık su tüketimini 2004 yılına kıyasla % 6’yı aşan oranda düşürmemize yardımcı oldu.

Atıkların azaltılması

Reaktif tesisimizin kurulduğu tarihten itibaren IVD tanı piyasasında büyümeyi ve başarılı olmayı sürdürdük. Bu aynı zamanda bizim daha fazla reaktif üretmemiz gerektiği anlamına gelmekteydi. Talebi karşılamak amacıyla 2006 yılında kuzey Almanya'da bulunan üretim tesisimizi genişlettik.

Daha fazla üretim daha fazla atık anlamına gelir. Bu kaçınılmazdır. Başlangıçta fabrikadaki inşaat faaliyetleri nedeniyle genel atık miktarı arttı. Ancak, 2007 yılından itibaren, atıkları %3,5 oranında azaltmayı başladık. Bu da yıllık olarak yaklaşık 2000 kg’a denk gelmektedir. Bunu, parti ebatlarını arttırarak ilk hurda miktarının azalmasını sağlamak, karton kutularımızın ağırlığını azaltmak ve daha yüksek kaliteli malzeme kullanarak işe yaramaz karton kutu sayısını azaltmak suretiyle başardık.

Enerji tasarrufu

2006 yılında tesis genişletildiğinde doğal gaz ve elektrik tüketimi arttı. Bu tarihten itibaren enerji tüketimimizi azaltmak için tesiste önemli değişiklikler ve iyileştirmeler yaptık. 2008 yılında, modern ısıtma teknolojisine yatırım yaptık ve bunun sonucu olarak doğal gaz tüketimimizi 2004 yılına kıyasla yaklaşık %60 oranında azalttık.

2007 yılından itibaren, üretim ekipmanlarımızın daha verimli kullanılması sayesinde ortalama elektrik tüketimimizi azalttık. Örneğin, otoklav sterilizasyon sistemini yerinde buharlı (steam-in-place) sterilizasyon sistemi ile değiştirdik ve böylece malzemeleri dezenfekte ederken gerekli olan buhar ihtiyacımızı azalttık.

Ancak en büyük değişim fotovoltaik sistemimizi devreye soktuktan sonra gerçekleşti.

Sysmex Sistemi

Cihazlar, reaktifler, kontroller ve kalibrasyon

İş yaparken temel amaçlarımız mükemmel ürün ve hizmet sağladığımızdan emin olmak, dünyadaki sağlık bakımına olumlu katkıda bulunmak ve müşterilerimizin tam olarak tatmin olmasını sağlamaktır. Elbette bu amaçlar özellikle in-vitro tanı testlerimiz için geçerlidir. Bu şekilde mükemmelliğe odaklanmamızın başarımıza katkı yapan faktörlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Sorumluluğunu tümüyle üstlendiğimiz güvenilir ve doğru sonuçlar elde etmenin ön koşulu kullanıcılarımızın ‘Sysmex Sistemini’ kullanıyor olmalarıdır. Bu da sadece Sysmex cihazlarımızın değil, aynı zamanda reaktiflerimizin, kontrollerimizin ve kalibratörlerimizin kullanılması anlamına gelmektedir. Tüm bunlar birbirleriyle uyumlu olacak ve birbirlerini mükemmel biçimde tamamlayacak ve bir sistem oluşturacak şekilde tasarlanmışlardır. Biz ve ortaklarımız sadece komple Sysmex Sistemini kullandığınız takdirde sonuçların güvenilirliği ile ilgili sorumluluğu tümüyle üstlenir ve size mükemmel bir hizmet sunabilir.

Piyasada Sysmex’e ait olmayan çeşitli reaktifler vardır. Üreticiler bunların bizim analizörlerimiz ile uyumlu olduğunu iddia etmekte ve bizim ismimize benzeyen isimler kullanmaktadırlar. Bunlar kesinlikle bizim tarafımızdan onaylanmamıştır. Bu gibi üçüncü şahıs ürünlerini kullandığınızda, Sysmex analizörleri, Sysmex reaktifleri, Sysmex kontrolleri ve Sysmex kalibratörlerinden oluşan sistemimizin belirlenmiş olan ‘kullanım amacını’ fiilen değiştirmiş olacağınızı belirtmeliyiz. Bunun sonucunda Sysmex ürünleri ile Sysmex’e ait olmayan ürünlerin bu 'yeni kombinasyonu' için yasal olarak Avrupa'daki tüm IVD - CE işaretinin yükümlülüklerini üstlenen ‘sorumlu üretici' siz olacaksınız. Bu gibi durumlarda sistemlerimizin performansı ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edemeyeceğimizi lütfen unutmayın.
Risk almayın…

Sysmex reaktiflerini kullanmak için on iyi neden

1. Üretim esnasında reaktiflerimizi çok sıkı kalite kontrol işlemlerine tabi tutmaktayız. Tesisimiz DIN EN ISO:9001:2000 ve ISO 13485:2003 sertifikalarına sahiptir.

  • Reaktiflerin üretiminde kullanılan malzemelerin yüksek kaliteli olmalarını sağlamak için tesislerimizi denetlemekteyiz.
  • Düzenli temizleme döngülerine sahibiz.
  • Gelen malzemeler, üretim süreci ve her partinin çıktısı/kalitesi için sürekli kontroller yapmaktayız.

 

2. Reaktiflerimizi kullandığınızda iyi çevre uygulamalarına katkıda bulunmuş olacaksınız.

  • Almanya’da bulunan reaktif fabrikamız DIN EN ISO 14001:2005 sertifikasına sahiptir.
  • Daha fazla bilgi için reaktifler ve çevre sayfalarımıza bakın.

 

3. Reaktiflerimiz özel olarak Sysmex analizörleri için tasarlanmıştır.
Cihazlar, kontroller ve kalibratörlerde kullanılan reaktifler bir ‘kapalı sistemde’ kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Biz bu kapalı sistemde yapılan her değişikliği ‘belirlenmemiş kullanım’ olarak kabul ederiz. Bu gibi durumlarda sistemlerimizin performansı ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edemeyeceğimizi de lütfen unutmayın.

4. Sysmex reaktiflerini kullanarak analiz cihazınızda en iyi performansı elde edebilirsiniz. Tüm analizörlerimizin teknolojisi dikkatli bir şekilde her analizörde kullanılan ilgili reaktiflerle uyumlu hale getirilir.

5. Reaktiflerimiz üzerinde sürekli olarak araştırmalar yapmaktayız. Yeni parametreler için en iyi reaktifleri bulmak ve kullanmak önemli ölçüde araştırma gerektirmektedir. Aktif araştırmalarımız, reaktiflerimizin daha sonra 98/79/EC sayılı Direktif Ek VIII - IVD uyarınca yasa tarafından gerekli görülen prosedür izlenerek tanı parametreleri halini alacak olan araştırma parametrelerimiz için en iyi uygulamaları ortaya koymalarını sağlar.

6. En yüksek numune kararlılığına güvenebilirsiniz. Sysmex reaktifleri bunun için tasarlanmıştır. Hücre şekli üzerinde en az etki oluşturacak şekilde tasarlanmışlardır ve bu da sayım işleminin doğruluğunu arttırır.

7. Cihazınızın Sysmex SCS -1000 sistemi ile kalibre edilmesi, test sonuçlarınızın güvenilir olmayı sürdürmesini sağlar. Ayrıca bunların çoğaltılabilir ve izlenebilir olması akreditasyonda her geçen gün daha önemli hale gelmektedir.

8. CELLCLEAN temizlik maddemizi kullanarak analizörünüzün kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

9. Cihaz teknolojisi ile reaktifler birbirine uyum sağlayacak şekilde geliştirildiklerinden bizim reaktiflerimizin kullanılması bakım işlemini azaltmanıza yardımcı olacaktır. Başka reaktifler analiz cihazınız üzerinde olumsuz etki yaratabilir ve bunları tekrar düzeltmek için muhtemelen büyük bir bakım yaptırmanız gerekecektir.

10. Biz 25 yılı aşkın süredir reaktif imal ediyoruz. Biz ne yaptığımızı biliyoruz.

Sysmex Way

Sürdürülebilirlik

Size nasıl yardımcı olabiliriz

Sizin için buradayız !

Sorularınız ve bildirimleriniz için
Sysmex de işinizi bulun
Sysmex XN – TAILORING YOUR HAEMATOLOGY
XN tasarımını görün
Medya Merkezi'mizden yararlanın
Tümü
  • Tümü
  • Belgeler
  • Podcast'ler
  • Görüntüler
  • Videolar
Podcast’ı izleyin
Çalışmalarımıza Göz atın https://www.sysmex.com.tr/media-centre.html
Çalışmalarımıza Göz atın https://www.sysmex.com.tr/media-centre.html
Bilginizi Güçlendirin https://www.sysmex.com.tr/akademi/kuetuephane/egitim-makaleleri-seed.html
Smir kütüphanemize göz atın https://www.sysmex.com.tr/akademi/kuetuephane/goeruentueler.html
Konseptimiz hakkında daha fazlasını öğrenin https://www.sysmex.com.tr/sirket/sysmex-kimdir/silent-design.html
Sysmex XN – TAILORING YOUR HAEMATOLOGY XN tasarımını görün https://www.sysmex.com.tr/media-centre/xn-hematoloji-ihtiyaclariniza-uyum-saglar-12251.html
Hayatı Sev ve Bağış Yap https://www.sysmex.com.tr/media-centre/sysmex-against-cancer-21838.html